Av. Ezgi KUMAŞ

avukat ezgi kumas istanbul avukatları

Avukat Ezgi Kumaş

İstanbul Barosu’na kayıtlı Avukat Ezgi Kumaş, başta ceza hukuku avukatı, bilişim hukuku avukatı, gayrimenkul hukuku avukatı, ticaret ve şirketler hukuku avukatı, tüketici hukuku avukatı, telif hakları avukatı ve vergi hukuku avukatı olarak diğer tüm hukuk dallarına ve hukuki meselelere ilişkin avukatlık hizmet vermektedir. Avukat Ezgi Kumaş K&D Hukuk Bürosu’nun kurucu avukatlarındandır.

2010 yılından itibaren İstanbul Barosu’na kayıtlı olan Avukat Ezgi Kumaş, Avukatlık stajını PwC bağımsız denetim şirketinde tamamladıktan sonra, 2 yıl süreyle avukatlık yapmıştır. Bu süreçte hem bilişim hukuku cezai ve hukuki meseleleri hem de fikir ürünleri kapsamında ortaya çıkan hukuki ihtilaflar kapsamında yürüttüğü davaları başarı ile sonuçlandırmıştır. Bilhassa bilişim hukuku alanında, diğer alanlara nazaran teknik bilgi gerektiren bir hukuk dalı olması itibariyle, birçok dava yürütmek ve detaylı akademik araştırmalar yapmak suretiyle kendisini geliştirmiştir. Aynı şekilde Şirketler Hukuku alanına giren birçok hukuki meseleye ilişkin sonuç getirmiş ve takibini yapmıştır. Bu bağlamda hem şirketlere yönelik avukatlık hizmeti vermekle birlikte, bireylerin şirketler karşısında gerek iş hukuku, gerekse tüketici hukuku kapsamında mağduriyetlerini giderici davaları yürütmek suretiyle bu meselelere ilişkin uzmanlık kazanmıştır. Özel Hukuk ilişkileri kapsamında yürüttüğü dosyalarda ortaya çıkan cezai müeyyidelerin takibini de yapmak suretiyle hem ceza hukuku alanında hem de özel hukuk alanında deneyim ve tecrübe edinmiştir. Avukatlık yaptığı süreç boyunca Sulh Ceza Mahkemesi, Asliye Ceza Mahkemesi olmak üzere ağırlıklı olarak Ağır Ceza Mahkemesi davalarına takip etmiş, genellikle sanık müdafi olarak görev aldığı ceza davalarında müvekkilleri lehine başarılı olarak sonuçlandırmıştır.

2013 yılından itibaren Gaziantep Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza Hukuku kürsüsü ve Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Uluslararası Hukuk kürsülerinde araştırma görevlisi olarak görev almıştır. Ceza Hukuku kürsülerinde araştırmalar yaptığı dönemde aynı anda Tüketici Hukuku derslerinin yürütülmesini üstlenmiştir.

Hem avukatlık hem de akademik alandaki 5 yıllık deneyimi sonucunda, kendi hukuk bürosunu kurmaya karar veren Avukat Ezgi Kumaş, aynı anda Marmara Üniversitesi Kamu Hukuku bölümünde Yüksek Lisans tezini yazmaktadır.

Yalnızca İstanbul sınırları içerisinde avukatlık hizmeti veren Avukat Ezgi Kumaş’a +90 532 230 62 21 numaralı telefon veya ezgikumas@kdhukuk.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

YAYINLAR:

Veri Tabanları Aleyhine İşlenen Suçlar, Alman ve Türk Ceza Hukukunun Güncel Sorunları, Max Planck Enstitüsü ve Bahçeşehir Üniversitesi Ortak Araştırma Grubu T3 Serisi, Türkiye Adalet Akademisi Yayınları 2016.

Tax on Inbound Investment in 37 Jurisdictions Worldwide – Turkey, Getting The Deal Through 2011, s.160-163