Av. Batuhan Belkan

Avukat Batuhan Belkan

K&D Hukuk Bürosu’nun ortaklarından olan Avukat Batuhan Belkan başta marka ve patent hukuku avukatı, fikri mülkiyet hukuku avukatı, ticaret ve şirketler hukuku avukatı, bilişim hukuku avukatı ve insan hakları hukuku avukatı olarak diğer tüm hukuk dallarına ve hukuki meselelere ilişkin avukatlık hizmeti vermektedir. Avukatlık stajını K&D Hukuk bürosu bünyesinde tamamlayan Avukat Batuhan Belkan, 2020 yılı itibariyle K&D Hukuk Bürosu’na ortak olmuştur.

2017 yılından itibaren İstanbul Barosu’na kayıtlı olan Avukat Batuhan Belkan, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 2016 yılında bitirmiştir. 2018 yılında İrlanda’nın Dublin şehrinde bulunan Griffith College’de Uluslararası Ticaret Hukuku alanında LL.M. yapmıştır. Anglo-Sakson Hukuk Sistemi’ni kullanan ülkeleri esas alarak yapmış olduğu ticari marka ihlaline ilişkin mevcut hukuki ve hukuki olmayan çözüm yollarının kapsamlı bir karşılaştırması konulu akademik çalışması ile bilhassa marka hukuku alanında, diğer alanlara nazaran teknik bilgi gerektiren bir hukuk dalı olması itibariyle, kendini geliştirmiştir. Avukat Batuhan Belkan, yüksek lisansını tamamlamasının ardından İrlanda’da bulunan ve Google başta olmak üzere birçok uluslararası firmaya danışmanlık veren Majorel isimli şirkette 2 yıl boyunca veri analizi üzerine çalışmış olup bu süreçte kendini bilişim hukuku alanında geliştirmiştir.

Ulusal ve uluslararası düzeyde birçok sosyal sorumluluk projesine katılmış, bu projelerde aktif rol almış olan Avukat Batuhan Belkan, İnsan Hakları Avrupa Mahkemesi içtihatlarını yakından takip ederek İnsan Hakları Hukuku ve Uluslararası İnsancıl Hukuk alanında da kendini geliştirmiştir.

2018 yılında Kuzey İrlanda’nın Belfast şehrinde bulunan Queen’s Üniversitesi’nde Uluslararası Kızılhaç Komitesi, İngiltere Kızılhaç Komitesi ve İrlanda Kızılhaç Komitesi tarafından düzenlenen Uluslararası İnsancıl Hukuk konulu yarışmaya katılım sağlamıştır.

Avukat Batuhan Belkan’a +90 544 852 33 32 numaralı telefon veya batuhanbelkan@kdhukuk.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

KATILIMLAR:

-Participation in the Corn Adomnáin International Humanitarian Law competition, supported by the Irish Red Cross, International Committee of the Red Cross, and British Red Cross at Queen’s University Belfast / Northern Ireland − 2018.

-Gönüllü Hizmetler Derneği, International Volunteer, Isparta / Turkey – 2014

-Chantier International de benevoles de Tourc’h, International Volunteer, Tourc’h / France – 2013

-Chantiers Sociaux Marocains, International Volunteer, Casablanca / Morocco – 2013

-SIW Internationale Vrijwilligersprojecten, International Volunteer, Twijzel / Netherlands. – 2012

× CONTACT US ON WHATSAPP